Czy opona ma za mało powietrza?

Wcale nie jest to takie trudne do rozpoznania szczególnie dla doświadczonego kierowcy, jednak i kierowca, który nie może pochwalić się zbyt długim stażem posiadania prawa jazdy może to zauważyć. Oczywiście dobrze by było aby ktoś wcześniej uświadomił młodego kierowcę, kiedy może coś takiego zaistnieć i jakie wtedy będą objawy. Objawami źle napompowanych opon są następujące, jeśli brakuje nam powietrza w oponach znajdujących się po prawej stronie to nasz samochód zostaje ściągany właśnie na prawą stronę.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na Cloudinary.com

Jeśli natomiast brakuje nam powietrza w oponach znajdujących się po lewej stronie to nasz samochód zostaje podczas jazdy ściągany na lewą stronę. Niektórzy z nas mogą się zastanawiać, że jak to my kierowcy odczujemy, po prostu zauważymy to w momencie kiedy będziemy prowadzić samochód, i będziemy musieli ciągle poprawiać, ustawiać kierownicę bo to albo będzie nam leciała na lewo albo na prawo. Wszystko będzie zależne od tego w której oponie brakuje nam powietrza. Taki efekt będzie nie tylko wtedy kiedy będziemy mieli założone opony letnie, ale również wtedy kiedy aktualnie będzie zima i na naszym samochodzie będą opony zimowe. Nie ma to żadnej różnicy jaki rodzaj opony zimowe bądź opony letnie aktualnie znajduje się na naszym samochodzie.

Ważne jest aby w momencie kiedy poczujemy brak wystarczającej ilości powietrza w oponie udać się na najbliższą stację bo tam bez żadnego problemu będziemy mogli dobić powietrza zrobić to jak najszybciej od momentu , w którym zorientujemy się, że mamy go zbyt mało. Nie ma co zwlekać z tym, gdyż szkoda niszczyć swoich opon a właśnie jeżdżąc ze zbyt małą ilością powietrza robimy to. Łatwiej jest nam dobić powietrza do kół niż kupić kolejny nowy bądź tez używany komplet drugich opon.

Każdy z nas wie doskonale że jest to bardzo duży wydatek, i jeśli już wiemy że będzie on konieczny odkładamy pieniądze nawet przez dłuższy czas. Dlatego warto dbać o nasze opony i jechać na stację benzynową od razu niż później cierpieć i odkładać pieniądze na nowy komplet, a przecież taką ilość pieniędzy moglibyśmy wydać na coś zupełnie innego lepszego, może aktualnie bardziej potrzebnego.