Przeskocz do treści

Czy opona ma za mało powietrza?

Wcale nie jest to takie trudne do rozpoznania szczególnie dla doświadczonego kierowcy, jednak i kierowca, który nie może pochwalić się zbyt długim stażem posiadania prawa jazdy może to zauważyć. Oczywiście dobrze by było aby ktoś wcześniej uświadomił młodego kierowcę, kiedy może coś takiego zaistnieć i jakie wtedy będą objawy. Objawami źle napompowanych opon są następujące, jeśli brakuje nam powietrza w oponach znajdujących się po prawej stronie to nasz samochód zostaje ściągany właśnie na prawą stronę.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na Cloudinary.com

Jeśli natomiast brakuje nam powietrza w oponach znajdujących się po lewej stronie to nasz samochód zostaje podczas jazdy ściągany na lewą stronę. Niektórzy z nas mogą się zastanawiać, że jak to my kierowcy odczujemy, po prostu zauważymy to w momencie kiedy będziemy prowadzić samochód, i będziemy musieli ciągle poprawiać, ustawiać kierownicę bo to albo będzie nam leciała na lewo albo na prawo. Wszystko będzie zależne od tego w której oponie brakuje nam powietrza. Taki efekt będzie nie tylko wtedy kiedy będziemy mieli założone opony letnie, ale również wtedy kiedy aktualnie będzie zima i na naszym samochodzie będą opony zimowe. Nie ma to żadnej różnicy jaki rodzaj opony zimowe bądź opony letnie aktualnie znajduje się na naszym samochodzie.

Ważne jest aby w momencie kiedy poczujemy brak wystarczającej ilości powietrza w oponie udać się na najbliższą stację bo tam bez żadnego problemu będziemy mogli dobić powietrza zrobić to jak najszybciej od momentu , w którym zorientujemy się, że mamy go zbyt mało. Nie ma co zwlekać z tym, gdyż szkoda niszczyć swoich opon a właśnie jeżdżąc ze zbyt małą ilością powietrza robimy to. Łatwiej jest nam dobić powietrza do kół niż kupić kolejny nowy bądź tez używany komplet drugich opon.

Każdy z nas wie doskonale że jest to bardzo duży wydatek, i jeśli już wiemy że będzie on konieczny odkładamy pieniądze nawet przez dłuższy czas. Dlatego warto dbać o nasze opony i jechać na stację benzynową od razu niż później cierpieć i odkładać pieniądze na nowy komplet, a przecież taką ilość pieniędzy moglibyśmy wydać na coś zupełnie innego lepszego, może aktualnie bardziej potrzebnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *