Przeskocz do treści

Kiedy zmienić opony letnie na zimowe?

Jedną wielką głupotą jest jazda na opona letnich kiedy za oknem pada śnieg, jest to bardzo nierozważne i można jednoznacznie stwierdzić, że jest to jedną wielką głupotą. Pewną z reguł, która jest przyjęta co do wymiany opon jest taka, że zakłada się opony zimowe kiedy temperatura powietrza wynosi siedem stopni i ma ona zauwazalną tendencję spadkowa. Wtedy należy bardzo rozważnie pomyśleć o zmianie opon letnich na opony zimowe. Co do zmiany na opony letnie jest bardzo podobnie i tak, kiedy temperatura powietrza wynosi siedem stopni i mamy już pewność, że raczej nie powinna ona już spaść wręcz przeciwnie będzie rosła wtedy bez żadnego zastanowienia możemy zmieniać opony zimowe na opony letnie.

opona
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kiedy synoptycy mówią o możliwym spadku temperatury na poniżej siedem stopni, kierowca już wtedy powinien pomyśleć o zmianie opon i być w pełni przygotowany na możliwy śnieg, który lada dzień mógłby spaść. Z wielu cennych rad, które dają nam nasi rodzice radzą oni właśnie, aby na początku jesieni bacznie obserwować temperaturę. Jeśli temperatura poniżej powiedźmy, że dziesięciu dni utrzyma się przez kilka dni należy własnie wtedy już mieć na uwadze zmianę opon letnich na opony zimowe. W takim właśnie momencie możemy poczuć się znacznie bardziej pewni, że zima nas nie zaskoczy, jak właśnie dzieje się co roku z kierowcami, którzy czekają na opony śniegu i wtedy dopiero przypominają sobie o zmianie opon.

Jest to posunięcie z ich strony bardzo nieodpowiedzialne bo właśnie takie postępowanie może być dla nich samych bardzo niebezpieczne, a także dla osób, które przewożą w swoim samochodzie. Jeśli wybieramy się w góry w okresie jesiennym warto już wtedy zmienić swoje opony letnie na opony zimowe. Wtedy znacznie bezpieczniej się poczujemy, bo właśnie na terenach górskich bardzo często zima zaczyna się znacznie wcześniej porównując z innymi terenami polski. A jeśli my już będziemy posiadali opony zimowe, wtedy nawet nie mamy się co martwic. Możemy czuć się bezpiecznie i nie obawiać się opadów śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *